151

BLOG : Mobil Uyumlumu?

Mobil Uyumlumu?

Merhabalar seslicadi kullanıcıları, sesli chat siteleri mobil uyumlumu? mobil üzerinden sesli sohbet odalarına bağlantı var mı? mobil uyumlu siteleri nerden biliriz? maklemizi sizler için açıyoruz.

Sohbet siteleri her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği internet sitelerinden bir tanesidir.İnsanlar boş zamanları olduğunda sohbet etmek ve sıkıbtılarını kısa sürede olsa unutmak yada birileri ile paylaşmak için bu sitelere giriş yapıyorlar.Bu imkanlar sebebiyle son derece fazla tercih edilen son dönemlerde yazışmalar yerine sesli chat sistemini bırakmış durumda.Artık sitelere girerek kişiler sesli chat sayesinde kişiler direkt olarak bağlantı kuruyorlar.Böylece hem çok daha kolay iletişim kuruluyor hem de kurulan iletişim daha yakın oluyor.

Bu siteleri sürekli olarak kullanan kişiler bazen boş zamanları olmasına rağmen yanlarında bilgisayarları olmuyor.Bu aşamada akıllı telefonları ile siteye girmek isteyen kişiler sesli siteler mobil uyumlu sorusunu yöneticilere yöneltiyorlar.

Mobil Uyumlu Sesli Sohbet Siteleri Nasıl Çalışıyor?

Şuanda internette mobil cihazlar ile de uyumlu olan sohbet siteleri yer alıyor.Bu siteler genel olarak bir uygulama şeklinde telefonlara gelmiyor.Bilgisayarda olduğu gibi kişiler akıllı telefonlarından siteye giriş yapıyorlar.Kullanıcı isimlerini de belirledikten sonra sohbet aşamasına geliniyor.Bu aşamada eğer site mobil uyumlu bir site ise sesli sohbetin başlatılmasından sonra  cep telefonunun mikrofonu ve kulaklığı sisteme direkt olarak uyum sağlıyor.Böylece de sorunsuz bir şekilde sesli sohbet işlemi gerçekleşebiliyor.Ancak maalesef sesli siteler mobil uyumlu sorusunun cevabında bir çok site olumsuz yanıt verebiliyor.İlk etapda kişilerin yöneticilere sorması ya da sitenin anasayfasını incelemesi daha faydalı olabilir.

Bir önceki yazımız olan '' Nasıl Kullanılmalıdır? '' makalemizi de okumanızı öneririz.

 

21 Haz 2017 147 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder