151

BLOG : Sesli Chat Nedir?

Sesli Chat Nedir?

Sesli chat nedir? sorusuna kısaca cevap vermek gerekirse;

Chat:İngilizce'de samimi konuşmak, gevezelik etmek, sohbet etmek anlamındadır.Sanal alemde ise görüntülü-görüntüsüz, sesli-sessiz veya daha değişik şekillerde,Mirc, ICQ, MSN ve Skype vb. programların üzerinden yapılabilen bir iletişim çeşitidir.

Sesli Chat:Web sitesi üzerinden bir veya daha fazla kişi ile Web kamerası ve mikrofon yardımı ile sesli ve görüntülü bir şekilde karşı tarafla konuşmayı sağlayan bir platformdur.

Sesli chat birçok kişi tarafından yoğun olarak kullanılan bir iletişim çeşitidir.Sesli chat'in bu kadar yoğun kullanılmasında birçok neden var.Bunlara kısaca değinmek gerekirse;

Sesli chat ekonomiktir:Arkadaş, aile ve çevremizdeki insanlarla konuşmak için çokca kullandığımız telefon ücretlerinin büyük bir bölümünden kurtulmayı sağlar.Ekonomik olması nedeniyle, özellikle yurt dışında yaşayan gurbetcilerimiz ve aileri tarafından çok fazla kullanılmaktadır.Sesli chat olarak görüşme yapıldığında, birden çok kişi ile aynı anda, sınırsız bir şekilde, hem sesli hem de görüntülü konuşma ve iletişime geçme imkanı olur.Bunu yaparkende ayrıca bir ücret ödemeden, yalnızca internet kotanızdan yersiniz.

Sesli Chat güvenilirdir:Sesli chat ile iletişimde olduğunuz kişinin sesiyle birlikte görüntüsünün de olması nedeniyle, özellikle ilk defa görüştüğünüz veya kim olduğundan emin olmadığınız kişilerin görülmesini sağlar.

Sesli Chat samimi bir ortam sağlar:Sesli chat, diğer iletişim araçlarından çok daha fazla samimiyet sağlar.Diğer iletişim araçlarından farkı ses ve görüntü paylaşımı olması, iletişim içinde olan kişilerin birbirine daha yakın ve daha sıcak bir ortamda bağ kurmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan '' Mobil Uyumlumu? '' başıklı makalemizi okumanızı öneririz.

 

 

22 Haz 2017 139 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder